

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 10.33 A |
| Clamping Voltage | 58.1 V |
| Breakdown Voltage | 40 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Polarity | Unipolar |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 36 V |
Stock: 3
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05789
Ext.Price$0.05789
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05789 | $0.05789 |
| 10 | $0.05186 | $0.51860 |
| 50 | $0.04646 | $2.32300 |
| 100 | $0.04128 | $4.12800 |
| 500 | $0.03667 | $18.33500 |
| 1000 | $0.03359 | $33.59000 |
| 3000 | $0.03077 | $92.31000 |
| 5000 | $0.02901 | $145.05000 |
