

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 36 V |
| Peak Pulse Current | 10.4 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 40 V |
| Clamping Voltage | 58.1 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 1292
Distributors
pcbx
Unit Price$0.51092
Ext.Price$0.51092
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.51092 | $0.51092 |
| 10 | $0.25546 | $2.55460 |
| 50 | $0.22200 | $11.10000 |
| 100 | $0.19293 | $19.29300 |
| 500 | $0.17225 | $86.12500 |
| 1000 | $0.15379 | $153.79000 |
| 3000 | $0.13730 | $411.90000 |
