

| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Number of Pins | 2 |
| Leakage Current | 200 µA |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Number of Elements | 1 |
| Operating Supply Voltage | 3.3 V |
| Max Power Dissipation | 600 W |
| Peak Pulse Current | 50 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 4.1 V |
| Max Reverse Leakage Current | 200 µA |
| Element Configuration | Single |
| Direction(Counting Sequence) | Unidirectional |
| Min Breakdown Voltage | 4.1 V |
| Reverse Standoff Voltage | 3.3 V |
| Clamping Voltage | 10.3 V |
| Max Surge Current | 200 A |
| Reverse Breakdown Voltage | 4.1 V |
| Test Current | 1 mA |
| Schedule B | 8541100080 |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 3.3 V |
| Diode Capacitance | 5.2 nF |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
