

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 40 V |
| Peak Pulse Current | 9.3 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 44.4 V |
| Clamping Voltage | 64.5 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 1669
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07642
Ext.Price$0.07642
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07642 | $0.07642 |
| 10 | $0.03821 | $0.38210 |
| 50 | $0.03456 | $1.72800 |
| 100 | $0.03126 | $3.12600 |
| 500 | $0.02827 | $14.13500 |
| 1000 | $0.02557 | $25.57000 |
| 3000 | $0.02313 | $69.39000 |
| 5000 | $0.02129 | $106.45000 |
| 10000 | $0.01960 | $196.00000 |
