

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 64.5 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 40 V |
| Breakdown Voltage | 44.4 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08660
Ext.Price$0.08660
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08660 | $0.08660 |
| 10 | $0.04330 | $0.43300 |
| 50 | $0.03894 | $1.94700 |
| 100 | $0.03502 | $3.50200 |
| 500 | $0.03142 | $15.71000 |
| 1000 | $0.02819 | $28.19000 |
| 3000 | $0.02528 | $75.84000 |
| 5000 | $0.02136 | $106.80000 |
