

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 43 V |
| Peak Pulse Current | 8.6 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 47.8 V |
| Clamping Voltage | 69.4 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 62
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08428
Ext.Price$0.08428
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08428 | $0.08428 |
| 10 | $0.04214 | $0.42140 |
| 50 | $0.03782 | $1.89100 |
| 100 | $0.03395 | $3.39500 |
| 500 | $0.03000 | $15.00000 |
| 1000 | $0.02651 | $26.51000 |
| 3000 | $0.02342 | $70.26000 |
| 5000 | $0.01950 | $97.50000 |
