

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 43 V |
| Peak Pulse Current | 8.65 A |
| Breakdown Voltage | 43 V |
| Clamping Voltage | 69.4 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 278
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06720
Ext.Price$0.06720
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06720 | $0.06720 |
| 10 | $0.03360 | $0.33600 |
| 50 | $0.03338 | $1.66900 |
| 100 | $0.03317 | $3.31700 |
| 500 | $0.03273 | $16.36500 |
| 1000 | $0.03230 | $32.30000 |
