

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 43 V |
| Peak Pulse Current | 8.7 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 47.8 V |
| Clamping Voltage | 69.4 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 1860
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11674
Ext.Price$0.11674
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11674 | $0.11674 |
| 10 | $0.05837 | $0.58370 |
| 50 | $0.05278 | $2.63900 |
| 100 | $0.04772 | $4.77200 |
| 500 | $0.04217 | $21.08500 |
| 1000 | $0.03727 | $37.27000 |
| 3000 | $0.03293 | $98.79000 |
| 5000 | $0.02783 | $139.15000 |
