

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Polarity | Unipolar |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | ±30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | ±30 kV |
| Diode Capacitance | 390 pF |
| Peak Pulse Current | 900 mA |
| Clamping Voltage | 713 V |
| Working Voltage | 440 V |
| Breakdown Voltage | 492 V |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10118
Ext.Price$0.10118
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10118 | $0.10118 |
| 10 | $0.08897 | $0.88970 |
| 50 | $0.07824 | $3.91200 |
| 100 | $0.06782 | $6.78200 |
| 500 | $0.05878 | $29.39000 |
| 1000 | $0.05546 | $55.46000 |
| 3000 | $0.05233 | $156.99000 |
| 5000 | $0.04880 | $244.00000 |
