

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unipolar |
| Working Voltage | 440 V |
| Peak Pulse Current | 840 mA |
| Breakdown Voltage | 492 V |
| Clamping Voltage | 713 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 1044
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12854
Ext.Price$0.12854
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12854 | $0.12854 |
| 10 | $0.11431 | $1.14310 |
| 50 | $0.10166 | $5.08300 |
| 100 | $0.08820 | $8.82000 |
| 500 | $0.07653 | $38.26500 |
| 1000 | $0.07188 | $71.88000 |
| 3000 | $0.06752 | $202.56000 |
| 5000 | $0.06350 | $317.50000 |
