

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 840 mA |
| Clamping Voltage | 713 V |
| Breakdown Voltage | 492 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Packaging | Tube |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Working Voltage | 440 V |
Stock: 3628
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09053
Ext.Price$0.09053
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09053 | $0.09053 |
| 10 | $0.08090 | $0.80900 |
| 50 | $0.07229 | $3.61450 |
| 100 | $0.06421 | $6.42100 |
| 500 | $0.05704 | $28.52000 |
| 1000 | $0.05505 | $55.05000 |
| 3000 | $0.05312 | $159.36000 |
| 5000 | $0.05037 | $251.85000 |
