

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 8.25 A |
| Clamping Voltage | 72.7 V |
| Breakdown Voltage | 55.3 V |
| Number of Channels | 1 |
| Polarity | Unidirectional |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 99
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07008
Ext.Price$0.07008
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07008 | $0.07008 |
| 10 | $0.03504 | $0.35040 |
| 50 | $0.03120 | $1.56000 |
| 100 | $0.02778 | $2.77800 |
| 500 | $0.02473 | $12.36500 |
| 1000 | $0.02202 | $22.02000 |
| 3000 | $0.01960 | $58.80000 |
| 5000 | $0.01759 | $87.95000 |
| 10000 | $0.01578 | $157.80000 |
