

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unipolar |
| Working Voltage | 48 V |
| Peak Pulse Current | 7.75 A |
| Breakdown Voltage | 53.3 V |
| Clamping Voltage | 77.4 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 300
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06778
Ext.Price$0.06778
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06778 | $0.06778 |
| 10 | $0.06053 | $0.60530 |
| 50 | $0.05405 | $2.70250 |
| 100 | $0.04787 | $4.78700 |
| 500 | $0.04239 | $21.19500 |
| 1000 | $0.04046 | $40.46000 |
| 3000 | $0.03861 | $115.83000 |
| 5000 | $0.03646 | $182.30000 |
