

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bipolar |
| Working Voltage | 48 V |
| Peak Pulse Current | 7.75 A |
| Breakdown Voltage | 53.3 V |
| Clamping Voltage | 77.4 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11558
Ext.Price$0.11558
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11558 | $0.11558 |
| 10 | $0.05779 | $0.57790 |
| 50 | $0.05022 | $2.51100 |
| 100 | $0.04365 | $4.36500 |
| 500 | $0.03897 | $19.48500 |
| 1000 | $0.03479 | $34.79000 |
| 3000 | $0.03107 | $93.21000 |
