

| Parameter | Value |
|---|---|
| Polarity | Unidirectional |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 65.3 A |
| Clamping Voltage | 9.2 V |
| Breakdown Voltage | 6.4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 41381
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08006
Ext.Price$0.08006
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08006 | $0.08006 |
| 10 | $0.04003 | $0.40030 |
| 50 | $0.03565 | $1.78250 |
| 100 | $0.03175 | $3.17500 |
| 500 | $0.02828 | $14.14000 |
| 1000 | $0.02519 | $25.19000 |
| 3000 | $0.02244 | $67.32000 |
| 5000 | $0.02017 | $100.85000 |
| 10000 | $0.01813 | $181.30000 |
