

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 51 V |
| Peak Pulse Current | 7.28 A |
| Breakdown Voltage | 51 V |
| Clamping Voltage | 82.4 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07920
Ext.Price$0.07920
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07920 | $0.07920 |
| 10 | $0.07063 | $0.70630 |
| 50 | $0.06298 | $3.14900 |
| 100 | $0.05565 | $5.56500 |
| 500 | $0.04918 | $24.59000 |
| 1000 | $0.04396 | $43.96000 |
| 3000 | $0.03930 | $117.90000 |
| 5000 | $0.03675 | $183.75000 |
