

| Parameter | Value |
|---|---|
| Working Voltage | 51 V |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 82.4 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Peak Pulse Current | 7.3 A |
| Breakdown Voltage | 56.7 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Polarity | Bidirectional |
Stock: 49
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09850
Ext.Price$0.09850
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09850 | $0.09850 |
| 10 | $0.04925 | $0.49250 |
| 50 | $0.04415 | $2.20750 |
| 100 | $0.03958 | $3.95800 |
| 500 | $0.03524 | $17.62000 |
| 1000 | $0.03137 | $31.37000 |
| 3000 | $0.02793 | $83.79000 |
| 5000 | $0.02323 | $116.15000 |
