

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 54 V |
| Peak Pulse Current | 6.9 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 60 V |
| Clamping Voltage | 87.1 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 6
Distributors
pcbx
Unit Price$0.05568
Ext.Price$0.05568
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.05568 | $0.05568 |
| 10 | $0.05505 | $0.55050 |
| 50 | $0.05443 | $2.72150 |
| 100 | $0.05379 | $5.37900 |
| 500 | $0.05316 | $26.58000 |
