

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 60 V |
| Peak Pulse Current | 6.9 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 60 V |
| Clamping Voltage | 87.1 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 5136
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08372
Ext.Price$0.08372
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08372 | $0.08372 |
| 10 | $0.04186 | $0.41860 |
| 50 | $0.03743 | $1.87150 |
| 100 | $0.03347 | $3.34700 |
| 500 | $0.03080 | $15.40000 |
| 1000 | $0.02834 | $28.34000 |
| 3000 | $0.02607 | $78.21000 |
| 5000 | $0.02195 | $109.75000 |
