

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 54 V |
| Peak Pulse Current | 6.9 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 60 V |
| Clamping Voltage | 87.1 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 661
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11596
Ext.Price$0.11596
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11596 | $0.11596 |
| 10 | $0.05798 | $0.57980 |
| 50 | $0.05255 | $2.62750 |
| 100 | $0.04763 | $4.76300 |
| 500 | $0.04104 | $20.52000 |
| 1000 | $0.03537 | $35.37000 |
| 3000 | $0.03048 | $91.44000 |
| 5000 | $0.02548 | $127.40000 |
