

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Bulk |
| Polarity | Unipolar |
| Working Voltage | 58 V |
| Peak Pulse Current | 6.4 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 64.4 V |
| Clamping Voltage | 93.6 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09101
Ext.Price$0.09101
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09101 | $0.09101 |
| 10 | $0.08122 | $0.81220 |
| 50 | $0.07248 | $3.62400 |
| 100 | $0.06424 | $6.42400 |
| 500 | $0.05694 | $28.47000 |
| 1000 | $0.05433 | $54.33000 |
| 3000 | $0.05184 | $155.52000 |
| 5000 | $0.04900 | $245.00000 |
