

| Parameter | Value |
|---|---|
| RoHS | Compliant |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Peak Pulse Current | 6.41 A |
| Clamping Voltage | 93.6 V |
| Breakdown Voltage | 58.8 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Working Voltage | 58 V |
Out of Stock
Distributors
--
Unit Price$--
Ext.Price$--
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
No data | ||
