

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 27.6 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 17 V |
| Peak Pulse Current | 21.8 A |
| Breakdown Voltage | 18.9 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
| Diode Capacitance | 390 pF |
Stock: 1353
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07468
Ext.Price$0.07468
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07468 | $0.07468 |
| 10 | $0.03734 | $0.37340 |
| 50 | $0.03373 | $1.68650 |
| 100 | $0.03046 | $3.04600 |
| 500 | $0.02794 | $13.97000 |
| 1000 | $0.02563 | $25.63000 |
| 3000 | $0.02352 | $70.56000 |
| 5000 | $0.02019 | $100.95000 |
