

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 58 V |
| Peak Pulse Current | 6.5 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 64.4 V |
| Clamping Voltage | 93.6 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 655
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08660
Ext.Price$0.08660
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08660 | $0.08660 |
| 10 | $0.04330 | $0.43300 |
| 50 | $0.03867 | $1.93350 |
| 100 | $0.03453 | $3.45300 |
| 500 | $0.03175 | $15.87500 |
| 1000 | $0.02920 | $29.20000 |
| 3000 | $0.02685 | $80.55000 |
| 5000 | $0.02264 | $113.20000 |
