

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 58.3 A |
| Clamping Voltage | 10.3 V |
| Breakdown Voltage | 6.67 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Number of Channels | 1 |
| Polarity | 2 NPN (Dual) |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 6 V |
Stock: 1903
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07930
Ext.Price$0.07930
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07930 | $0.07930 |
| 10 | $0.03965 | $0.39650 |
| 50 | $0.03557 | $1.77850 |
| 100 | $0.03191 | $3.19100 |
| 500 | $0.02979 | $14.89500 |
| 1000 | $0.02781 | $27.81000 |
| 3000 | $0.02597 | $77.91000 |
| 5000 | $0.02404 | $120.20000 |
| 10000 | $0.02225 | $222.50000 |
