

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Polarity | Unidirectional |
| Packaging | Reel |
| Breakdown Voltage | 7.37 V |
| Clamping Voltage | 10.3 V |
| Peak Pulse Current | 58.3 A |
| Working Voltage | 6 V |
Stock: 1397
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13708
Ext.Price$0.13708
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13708 | $0.13708 |
| 10 | $0.06854 | $0.68540 |
| 50 | $0.06242 | $3.12100 |
| 100 | $0.05684 | $5.68400 |
| 500 | $0.05100 | $25.50000 |
| 1000 | $0.04576 | $45.76000 |
| 3000 | $0.04106 | $123.18000 |
| 5000 | $0.03538 | $176.90000 |
