

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 58.25 A |
| Clamping Voltage | 10.3 V |
| Breakdown Voltage | 6.67 V |
| Number of Channels | 1 |
| Polarity | Bidirectional |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Working Voltage | 6 V |
Stock: 1292
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08026
Ext.Price$0.08026
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08026 | $0.08026 |
| 10 | $0.04013 | $0.40130 |
| 50 | $0.03632 | $1.81600 |
| 100 | $0.03288 | $3.28800 |
| 500 | $0.02989 | $14.94500 |
| 1000 | $0.02717 | $27.17000 |
| 3000 | $0.02470 | $74.10000 |
| 5000 | $0.02287 | $114.35000 |
| 10000 | $0.02117 | $211.70000 |
