

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 175 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 6 V |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 6.7 V |
| Clamping Voltage | 10.3 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 2342
Distributors
pcbx
Unit Price$0.06356
Ext.Price$0.06356
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.06356 | $0.06356 |
| 10 | $0.03178 | $0.31780 |
| 50 | $0.03005 | $1.50250 |
| 100 | $0.02842 | $2.84200 |
| 500 | $0.02661 | $13.30500 |
| 1000 | $0.02491 | $24.91000 |
| 3000 | $0.02332 | $69.96000 |
| 5000 | $0.02166 | $108.30000 |
