

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 6.5 V |
| Peak Pulse Current | 53.6 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 7.22 V |
| Clamping Voltage | 11.2 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 1842
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09004
Ext.Price$0.09004
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09004 | $0.09004 |
| 10 | $0.04502 | $0.45020 |
| 50 | $0.03998 | $1.99900 |
| 100 | $0.03550 | $3.55000 |
| 500 | $0.03246 | $16.23000 |
| 1000 | $0.02968 | $29.68000 |
| 3000 | $0.02715 | $81.45000 |
| 5000 | $0.02264 | $113.20000 |
