

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 6.5 V |
| Peak Pulse Current | 53.6 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 7.98 V |
| Clamping Voltage | 11.2 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 7781
Distributors
pcbx
Unit Price$0.13920
Ext.Price$0.13920
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.13920 | $0.13920 |
| 10 | $0.06960 | $0.69600 |
| 50 | $0.06295 | $3.14750 |
| 100 | $0.05694 | $5.69400 |
| 500 | $0.04916 | $24.58000 |
| 1000 | $0.04245 | $42.45000 |
| 3000 | $0.03665 | $109.95000 |
| 5000 | $0.03058 | $152.90000 |
