

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 6.5 V |
| Peak Pulse Current | 53.6 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 7.22 V |
| Clamping Voltage | 11.2 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 402
Distributors
pcbx
Unit Price$0.55046
Ext.Price$0.55046
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.55046 | $0.55046 |
| 10 | $0.27523 | $2.75230 |
| 50 | $0.23919 | $11.95950 |
| 100 | $0.20787 | $20.78700 |
| 500 | $0.18557 | $92.78500 |
| 1000 | $0.16566 | $165.66000 |
| 3000 | $0.14788 | $443.64000 |
