

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 11.2 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 6.5 V |
| Peak Pulse Current | 53.6 A |
| Breakdown Voltage | 7.22 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 1860
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09332
Ext.Price$0.09332
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09332 | $0.09332 |
| 10 | $0.04666 | $0.46660 |
| 50 | $0.04212 | $2.10600 |
| 100 | $0.03802 | $3.80200 |
| 500 | $0.03390 | $16.95000 |
| 1000 | $0.03023 | $30.23000 |
| 3000 | $0.02695 | $80.85000 |
| 5000 | $0.02274 | $113.70000 |
