

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -65 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 60 V |
| Peak Pulse Current | 6.2 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 66.7 V |
| Clamping Voltage | 96.8 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Voltage ESD Contact | 30 kV |
| Voltage ESD Air Gap | 30 kV |
Stock: 5086
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08756
Ext.Price$0.08756
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08756 | $0.08756 |
| 10 | $0.04378 | $0.43780 |
| 50 | $0.03937 | $1.96850 |
| 100 | $0.03541 | $3.54100 |
| 500 | $0.03169 | $15.84500 |
| 1000 | $0.02836 | $28.36000 |
| 3000 | $0.02538 | $76.14000 |
| 5000 | $0.02136 | $106.80000 |
