

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 6.2 A |
| Clamping Voltage | 96.8 V |
| Breakdown Voltage | 66.7 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Polarity | Unipolar |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 60 V |
Stock: 37
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10540
Ext.Price$0.10540
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10540 | $0.10540 |
| 10 | $0.05270 | $0.52700 |
| 50 | $0.04699 | $2.34950 |
| 100 | $0.04190 | $4.19000 |
| 500 | $0.03796 | $18.98000 |
| 1000 | $0.03439 | $34.39000 |
| 3000 | $0.03116 | $93.48000 |
| 5000 | $0.02597 | $129.85000 |
