

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 6.2 A |
| Clamping Voltage | 96.8 V |
| Breakdown Voltage | 66.7 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Polarity | Bidirectional, Bipolar |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 60 V |
Stock: 4950
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12768
Ext.Price$0.12768
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12768 | $0.12768 |
| 10 | $0.06384 | $0.63840 |
| 50 | $0.05761 | $2.88050 |
| 100 | $0.05199 | $5.19900 |
| 500 | $0.04656 | $23.28000 |
| 1000 | $0.04170 | $41.70000 |
| 3000 | $0.03734 | $112.02000 |
| 5000 | $0.03165 | $158.25000 |
