

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unipolar |
| Working Voltage | 64 V |
| Peak Pulse Current | 5.83 A |
| Breakdown Voltage | 71.1 V |
| Clamping Voltage | 103 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 1879
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11866
Ext.Price$0.11866
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11866 | $0.11866 |
| 10 | $0.05933 | $0.59330 |
| 50 | $0.05338 | $2.66900 |
| 100 | $0.04802 | $4.80200 |
| 500 | $0.04317 | $21.58500 |
| 1000 | $0.03881 | $38.81000 |
| 3000 | $0.03489 | $104.67000 |
| 5000 | $0.02950 | $147.50000 |
