

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 50 A |
| Clamping Voltage | 12 V |
| Breakdown Voltage | 7.78 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Polarity | Unipolar |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 7 V |
Stock: 1236
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12960
Ext.Price$0.12960
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12960 | $0.12960 |
| 10 | $0.06480 | $0.64800 |
| 50 | $0.05896 | $2.94800 |
| 100 | $0.05364 | $5.36400 |
| 500 | $0.04660 | $23.30000 |
| 1000 | $0.04049 | $40.49000 |
| 3000 | $0.03518 | $105.54000 |
| 5000 | $0.02969 | $148.45000 |
