

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 46.5 A |
| Clamping Voltage | 12.9 V |
| Breakdown Voltage | 8.33 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Number of Channels | 1 |
| Polarity | 2 NPN (Dual) |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 7.5 V |
Stock: 13
Distributors
pcbx
Unit Price$0.63898
Ext.Price$0.63898
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.63898 | $0.63898 |
| 10 | $0.51946 | $5.19460 |
| 25 | $0.47717 | $11.92925 |
| 50 | $0.43833 | $21.91650 |
| 100 | $0.40265 | $40.26500 |
| 300 | $0.38433 | $115.29900 |
| 500 | $0.36685 | $183.42500 |
| 1000 | $0.34745 | $347.45000 |
