

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 46.5 A |
| Clamping Voltage | 12.9 V |
| Breakdown Voltage | 7.5 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Working Voltage | 7.5 V |
Stock: 1165
Distributors
pcbx
Unit Price$0.08304
Ext.Price$0.08304
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.08304 | $0.08304 |
| 10 | $0.07449 | $0.74490 |
| 50 | $0.06682 | $3.34100 |
| 100 | $0.05960 | $5.96000 |
| 500 | $0.05316 | $26.58000 |
| 1000 | $0.04793 | $47.93000 |
| 3000 | $0.04322 | $129.66000 |
| 5000 | $0.04067 | $203.35000 |
