

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Clamping Voltage | 12.9 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 7.5 V |
| Peak Pulse Current | 46.6 A |
| Breakdown Voltage | 8.33 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09004
Ext.Price$0.09004
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09004 | $0.09004 |
| 10 | $0.04502 | $0.45020 |
| 50 | $0.04047 | $2.02350 |
| 100 | $0.03638 | $3.63800 |
| 500 | $0.03247 | $16.23500 |
| 1000 | $0.02898 | $28.98000 |
| 3000 | $0.02587 | $77.61000 |
| 5000 | $0.02166 | $108.30000 |
