

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 5.3 A |
| Clamping Voltage | 113 V |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 70 V |
| Breakdown Voltage | 77.8 V |
| Polarity | Unidirectional |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 748
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12404
Ext.Price$0.12404
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12404 | $0.12404 |
| 10 | $0.06202 | $0.62020 |
| 50 | $0.05593 | $2.79650 |
| 100 | $0.05044 | $5.04400 |
| 500 | $0.04510 | $22.55000 |
| 1000 | $0.04033 | $40.33000 |
| 3000 | $0.03606 | $108.18000 |
| 5000 | $0.03058 | $152.90000 |
