

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 5 A |
| Clamping Voltage | 121 V |
| Breakdown Voltage | 83.3 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Number of Channels | 1 |
| Polarity | 2 NPN (Dual) |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 75 V |
| Diode Capacitance | 1 nF |
Stock: 3238
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07660
Ext.Price$0.07660
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07660 | $0.07660 |
| 10 | $0.03830 | $0.38300 |
| 50 | $0.03448 | $1.72400 |
| 100 | $0.03104 | $3.10400 |
| 500 | $0.02873 | $14.36500 |
| 1000 | $0.02659 | $26.59000 |
| 3000 | $0.02460 | $73.80000 |
| 5000 | $0.02107 | $105.35000 |
