

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unipolar |
| Working Voltage | 75 V |
| Peak Pulse Current | 4.96 A |
| Breakdown Voltage | 83.3 V |
| Clamping Voltage | 121 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 31
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11674
Ext.Price$0.11674
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11674 | $0.11674 |
| 10 | $0.05837 | $0.58370 |
| 50 | $0.05203 | $2.60150 |
| 100 | $0.04637 | $4.63700 |
| 500 | $0.03957 | $19.78500 |
| 1000 | $0.03376 | $33.76000 |
| 3000 | $0.03087 | $92.61000 |
| 5000 | $0.02822 | $141.10000 |
