

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unipolar |
| Working Voltage | 5 V to 440 V |
| Peak Pulse Current | 4.76 A |
| Breakdown Voltage | 86.7 V |
| Clamping Voltage | 126 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 884
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10694
Ext.Price$0.10694
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10694 | $0.10694 |
| 10 | $0.05347 | $0.53470 |
| 50 | $0.04766 | $2.38300 |
| 100 | $0.04249 | $4.24900 |
| 500 | $0.03832 | $19.16000 |
| 1000 | $0.03456 | $34.56000 |
| 3000 | $0.03116 | $93.48000 |
| 5000 | $0.02587 | $129.35000 |
