

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unipolar |
| Working Voltage | 8 V |
| Peak Pulse Current | 44.12 A |
| Breakdown Voltage | 8.89 V |
| Clamping Voltage | 13.6 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 606
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07680
Ext.Price$0.07680
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07680 | $0.07680 |
| 10 | $0.03840 | $0.38400 |
| 50 | $0.03442 | $1.72100 |
| 100 | $0.03085 | $3.08500 |
| 500 | $0.02807 | $14.03500 |
| 1000 | $0.02554 | $25.54000 |
| 3000 | $0.02323 | $69.69000 |
| 5000 | $0.01960 | $98.00000 |
