

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 44.2 A |
| Clamping Voltage | 13.6 V |
| Breakdown Voltage | 8.89 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Number of Channels | 1 |
| Polarity | 2 NPN (Dual) |
| Packaging | Reel |
| Working Voltage | 8 V |
| Diode Capacitance | 1 nF |
Stock: 2732
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07450
Ext.Price$0.07450
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07450 | $0.07450 |
| 10 | $0.03725 | $0.37250 |
| 50 | $0.03282 | $1.64100 |
| 100 | $0.02891 | $2.89100 |
| 500 | $0.02665 | $13.32500 |
| 1000 | $0.02456 | $24.56000 |
| 3000 | $0.02264 | $67.92000 |
| 5000 | $0.02059 | $102.95000 |
| 10000 | $0.01872 | $187.20000 |
