

| Parameter | Value |
|---|---|
| Polarity | Bidirectional |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Peak Pulse Power | 600 W |
| Breakdown Voltage | 9.83 V |
| Clamping Voltage | 13.6 V |
| Peak Pulse Current | 44.1 A |
| Working Voltage | 8 V |
Stock: 210
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11156
Ext.Price$0.11156
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11156 | $0.11156 |
| 10 | $0.05578 | $0.55780 |
| 50 | $0.05032 | $2.51600 |
| 100 | $0.04540 | $4.54000 |
| 500 | $0.04193 | $20.96500 |
| 1000 | $0.03873 | $38.73000 |
| 3000 | $0.03577 | $107.31000 |
| 5000 | $0.03077 | $153.85000 |
