

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Unidirectional |
| Working Voltage | 8.5 V |
| Peak Pulse Current | 41.7 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 9.44 V |
| Clamping Voltage | 14.4 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 19
Distributors
pcbx
Unit Price$0.10944
Ext.Price$0.10944
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.10944 | $0.10944 |
| 10 | $0.05472 | $0.54720 |
| 50 | $0.04915 | $2.45750 |
| 100 | $0.04414 | $4.41400 |
| 500 | $0.03897 | $19.48500 |
| 1000 | $0.03441 | $34.41000 |
| 3000 | $0.03038 | $91.14000 |
| 5000 | $0.02528 | $126.40000 |
