

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| RoHS | Compliant |
| Peak Pulse Current | 41.7 A |
| Clamping Voltage | 14.4 V |
| Number of Channels | 2 |
| Packaging | Reel |
| Breakdown Voltage | 9.44 V |
| Polarity | Bidirectional |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 3912
Distributors
pcbx
Unit Price$0.12326
Ext.Price$0.12326
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.12326 | $0.12326 |
| 10 | $0.06163 | $0.61630 |
| 50 | $0.05538 | $2.76900 |
| 100 | $0.04976 | $4.97600 |
| 500 | $0.04514 | $22.57000 |
| 1000 | $0.04095 | $40.95000 |
| 3000 | $0.03714 | $111.42000 |
| 5000 | $0.03146 | $157.30000 |
