

| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Bidirectional |
| Working Voltage | 8.5 V |
| Peak Pulse Current | 41.7 A |
| Number of Channels | 1 |
| Breakdown Voltage | 9.44 V |
| Clamping Voltage | 14.4 V |
| Peak Pulse Power | 600 W |
Stock: 161
Distributors
pcbx
Unit Price$0.17836
Ext.Price$0.17836
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.17836 | $0.17836 |
| 10 | $0.08918 | $0.89180 |
| 50 | $0.07748 | $3.87400 |
| 100 | $0.06732 | $6.73200 |
| 500 | $0.06011 | $30.05500 |
| 1000 | $0.05367 | $53.67000 |
| 3000 | $0.04792 | $143.76000 |
